Mokslinis suvažiavimas „Spindulinė terapija Lietuvoje - pažanga ir ateities perspektyvos“
2015 m. balandžio 10 d. įvyko Lietuvos spindulinės terapijos sąjungos organizuotas mokslinis suvažiavimas „Spindulinė terapija Lietuvoje - pažanga ir ateities perspektyvos“. Tai buvo jubiliejinis renginys – nuo Lietuvos spindulinės terapijos sąjungos įkūrimo prabėgo 20 metų.
Suvažiavimo metu buvo aptarta Lietuvos spindulinės terapijos sąjungos veikla, spindulinės terapijos galimybės įvairių lokalizacijų navikams gydyti, pažanga ir perspektyvos Lietuvoje.
Šis renginys dar kartą parodė koks yra svarbus Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių gydytojų onkologų radioterapeutų ir medicinos fizikų bendradarbiavimas sprendžiant onkologines problemas ir taikant pažangiausius spindulinės terapijos gydymo metodus.
_______________________________________________________________________________________
6-asis Baltijos šalių onkologų kongresas „Multidisciplininis požiūris į vėžio gydymą“
2014 m. spalio 3-4 d. Vilniuje vyko 6-asis Baltijos šalių onkologų kongresas „Multidisciplininis požiūris į vėžio gydymą“, kurį organizavo Nacionalinis vėžio institutas kartu su draugijomis, vienijančiomis visų specialybių gydytojus ir mokslininkus, subūręs tarptautinio aukšto lygio kviestinius lektorius ir gausią apie 400-ių dalyvių auditoriją.
Tai kartu ir jubiliejinis renginys, nes nuo pirmojo Baltijos šalių onkologų susitikimo Taline praėjo 20 metų. Baltijos šalių onkologų partnerystė jau eilę metų įgyvendina mokslinius praktinius projektus - jau tradicija tapusius onkologų susitikimus, kurie suteikia puikią progą pasidalinti iniciatyvomis, inovatyviomis idėjomis ir sprendimais, kurių vieni jau įgyvendinti, kitų - laukia visa mokslo ir medicinos bendruomenė.
Per šį palyginti trumpą dviejų dienų laikotarpį Kongreso metu aptartos klinikinių, mokslinių tyrimų tendencijos, geriausios praktikos, inovacijos ir jų įtaka onkologinių pacientų sveikatai, gerovei, mokslo plėtrai bei galimybės visa tai priartinti prie visuomenės.
Atskirose plenarinėse sesijose apžvelgti reikšmingi pokyčiai onkologijos moksle ir praktikoje, kuriuos įtakoja sparčiai žengiančios pirmyn naujosios diagnostikos, gydymo ir slaugos technologijos. Akcentuota onkologijos srities specialistų bendradarbiavimo svarba, pasikeitimas savo patirtimi ir naujausiomis žiniomis, susijusiomis su onkologinių ligų profilaktika, diagnostika, gydymu, slauga, mokslinės veiklos naujovėmis. Aptartos naujos metodikos bei technologijos, vykdomi klinikiniai, moksliniai tyrimai, projektai bei jų diegimo ir plėtojimo galimybėms Baltijos bei kitose šalyse.
Šis kongresas – puiki proga vėl susitikti kolegas iš Latvijos, Estijos ir kitų užsienio šalių bei pratęsti tradicija tapusį bendradarbiavimą sprendžiant bendras onkologines problemas, aptariant aktualius sveikatos priežiūros klausimus, užmezgant naujus kontaktus.
Nacionalinio vėžio instituto ir onkologijos srityje dirbančių draugijų organizuotas kongresas buvo erdvė idėjoms, mokslinėms mintims, patirties sklaidai, pažinčiai su garsiausiais ir aktyviausiais savo srityse mokslininkai ir klinicistais, - tai galimybė drąsioms ir kūrybiškoms mokslinių žinių interpretacijoms ir neįprastiems jų pritaikymo būdams.
Šeštojo Baltijos šalių onkologų kongreso tezių leidinys
_________________________________________________________________________________________________________________
Š. m. rugsėjo 20-21 d. įvyko tarptautinė konferencija „From Bench to Bed Challenges in Cancer Care“. Konferencijoje dalyvavo 25 kviestiniai lektoriai iš Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos, Lenkijos, Italijos, Belgijos, Šveicarijos, Vokietijos, Jungtinės Karalystės, Austrijos, Prancūzijos, Kanados, JAV, Taivanio. Pirmoji konferencijos diena buvo skirta socioekonominiams klausimams, krūtinės, urologijos, kolorektalinio vėžio aktualijoms ir naujovėms. Antrąją konferencijos dieną buvo pristatomi praktiniai pranešimai ir nagrinėjami nanobiofotonikos, jonizuojančios spinduliuotės, vėžio ir ląstelių sąveikos metodikų klausimai.
Vaizdo įrašas iš tarptautinės konferencijos „From Bench to Bed: Challenges in Cancer Care“.
(Vaizdo įrašas iš laidos „Sveikatos kodas“)
________________________________________________________________________________________________________________
Gerbiami kolegos,
Nors neįmanoma apžvelgti visų spindulinės terapijos aspektų per dvi dienas, bet sekcijos apėmė įvairius spindulinės terapijos momentus (koncentruojantis ties prostatos ir gimdos kaklelio vėžiu), naujų diagnostikos metodų vietą, kai kuriuos socioekonominius vėžio gydymo klausimus (tampančius opia problema ne tik besivystančiom, bet ir išsivysčiusiom šalim), skaityti pranešimai apie mokslo ir praktikos vienovę - tai labai svarbus konferencijos pasiekimas, nes vienas svarbiausių progreso elementų tai ir yra mokslininkų ir klinicistų apsikeitimas informacija, bendra ateities įžvalga spindulinėje terapijoje, pasitelkiant naujausias technologijas - tai puikiai atspindėjo tiek pranešimai tiek diskusijos plenariniuos posėdžiuose.
Per pastarąjį dešimtmetį mūsų auditorija tapo tarptautine, bendradarbiaujant su lektoriais iš pirmaujančių Vėžio centrų įvairiose šalyse, kviečiant juos skaityti paskaitų, mums - vykstant į jų organizuojamus renginius. Tai reiškia, kad Lietuvos gydytojai onkologai radioterapeutai pripažįstami kaip lygiaverčiai partneriai profesinėje srityje.
Ši konferencija - svarbus įvykis visų sričių gydytojams ir mokslininkams - atskleidusi mūsų galimybės ir siekius spindulinėje terapijoje.
Prof. Konstantinas Povilas Valuckas
Daug dėmesio susilaukė mokslininkų ir klinicistų bendradarbiavimo rezultatų pristatymas ir tolimesnis numatomas vystymas, multidisciplininis požiūris ir darbas orientuotas į problemos - kovos su vėžiu - sprendimą, spindulinės terapijos srityje.
Garsūs lektoriai ir gausus klausytojų skaičius buvo svarbiausia Palangos konferencijos dalis, taip pat buvo malonu sutikti draugus ir kolegas, užmegzti naujas pažintis.
Ši konferencija tai ne tik galimybė tobulinti spindulinės terapijos specialistų kvalifikaciją ir kompetenciją, bet ir siekis tarpinstituciniam ir tarptautiniam bendradarbiavimui, efektyviems bendriems darbams, projektams, mokslinės veiklos plėtrai tarptautinėje erdvėje.
Dr. Ernestas Janulionis