Pradžia Parašykite mums Svetainės žemėlapis


  • Apie LSTS
  • Naujienos
  • Komitetai
  • Veikla ir akimirkos
  • Kontaktai




  • APIE MUS
  • BENDRADARBIAVIMAS
  • NAUDINGOS NUORODOS
  • Galerija
  • Medžiaga
  • Bendradarbiavimas
  • Renginiai
  • LSTS Narystė

E. pašto adresas:
Slaptažodis:
Užmiršote slaptažodį?



Bendradarbiavimas

Projektas „Onkologijos ir su ja susijusių sričių asociacijų MTTP tematinio tinklo kūrimas ir jų veiklos stiprinimas“

Lietuvos spindulinės terapijos sąjunga kaip partnerė vykdo projektą „Onkologijos ir su ja susijusių sričių asociacijų MTTP tematinio tinklo kūrimas ir jų veiklos stiprinimas“ (projekto Nr. SFMIS Nr. VP1-3.1-ŠMM-05-K-01-012), pagal VP1 Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 3 prioriteto „Tyrėjų gebėjimo stiprinimas“ įgyvendinimo priemonę VP1-3.1-ŠMM-05-K „MTTP tematinių tinklų, asociacijų veiklos stiprinimas“.

Projekto pavadinimas: „Onkologijos ir su ja susijusių sričių asociacijų MTTP tematinio tinklo kūrimas ir jų veiklos stiprinimas“.

Paramos sutartis pasirašyta: tarp LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Europos socialinio fondo agentūros bei Lietuvos onkologų draugijos.

Projekto trukmė: 2010-04-01 - 2012-03-31.

Projektas vykdomas šių asociacijų: Lietuvos onkologų draugija, Psichosocialinės onkologijos asociacija; Lietuvos senologijos draugija; Lietuvos medicinos fizikų ir biomedicinos inžinierių asociacija; Lietuvos koloproktologų draugija; Lietuvos spindulinės terapijos sąjunga; Lietuvos krūtinės ir širdies chirurgų draugija; Ultragarso asociacija.

Projekto biudžetas: 710.302,00 Lt.

Projekto tikslas:

  • Stiprinti ir koordinuoti onkologijos ir su ja susijusių sričių mokslininkų ir tyrėjų organizacijų vietinį ir tarptautinį bendradarbiavimą;
  • Ugdyti onkologijos ir su ja susijusių sričių mokslininkų ir kitų tyrėjų organizacijų narių bendruosius gebėjimus.

Projekto uždaviniai:

  • įsteigti asociaciją vienijančią projekto dalyvius ir atstovaujančią jų interesams;
  • sukurti, parengti bei skleisti viešojo pobūdžio informaciją;
  • skleisti tarp onkologijos tematinio tinklo partnerių žinias, patirtį ir kompetenciją;
  • organizuoti onkologijos tematinio tinklo narių bendrųjų gebėjimų mkymus.

Projekto veikos:

  • Narystė tarptautinėje organizacijoje, susijusioje su onkologija (The International Union Against Cancer (UICC));
  • Informacinio portalo, skirto organizacijų nariams, specialistams ir visuomenei, komplekto kūrimas ir jo turinio informacinis palaikymas;
  • Viešojo pobūdžio informacinės medžiagos kūrimas, rengimas ir sklaida;
  • Tematinio tinklo organizacijų konferencijų ciklas; Jungtinė tematinio tinklo organizacijų tarptautinė konferencija;
  • Dalyvavimas tarptautiniuose onkologijos ir su ja susijusių sričių renginiuose siekiant užmegzti naujus tarptautinės partnerystės ryšius;
  • Tematinio tinklo narių bendrųjų gebėjimų mokymai - projektų valdymo ir mokslo žinių komunikacijos įgūdžių tobulinimas, lyderystės ir vadovavimo įgūdžių tobulinimas, komandinio darbo įgūdžių tobulinimas, psichosocialinių įgūdžių tobulinimas.

Trumpas projekto aprašymas:

Egzistuoja įvairių asociacijų (400 onkologijos ir susijusių sričių mokslininkai, tyrėjai ir kt.) susiskaldymas, funkcijų dubliavimasis; nėra vieningos koordinuotos veiklos ir organizacijos, atstovaujančios asociacijas nacionaliniu ir tarptautiniu lygiu. Šios problemos skatina jų jungimąsi bendrai MTTP onkologijos tematinio tinklo veiklai ir narių bendrųjų gebėjimų ugdymui. Projekto tikslas – vienyti, koordinuoti ir skatinti mokslininkų ir tyrėjų organizacijas siekiant pažangos onkologijoje. Organizacijos - ne pelno siekiančios, su ribotais finansiniais ištekliais. ES fondų lėšos suteiks galimybę MTTP onkologijos tematinio tinklo kūrimui ir asociacijų veiklos stiprinimui siekiant mokslinės pažangos kovoje su vėžio liga Lietuvoje bei Europoje. Onkologijos informacinis portalas bei specializuoti renginiai leis dalintis moksline patirtimi, kompetencija bei žiniomis tarp mokslininkų, tyrėjų, medicinos specialistų, akademinės bendruomenės bei visuomenės.

Projekto tęstinumas: Sukurtų produktų tęstinumą koordinuos įkurta asociacija (informacinio portalo ir duomenų bazės palaikymas, renginių organizavimas, dalyvavimas tarptautinių organizacijų veiklose ir atstovavimas tematinio tinko vardu, naujų narių įtraukimas, informacinės medžiagos atnaujinimas, mokslininkų bei kvalifikacijos ir kompetencijos ugdymo poreikių nustatymas). Veiklos išlaidos bus padengiamos iš narių įnašų ir kitų lėšų. Nariai galės dalintis mokslo žiniomis bei patirtimi su kolegomis savo darbo įstaigose, žinias naudos kasdieninėje veikloje, įsijungiant į tarptautinius mokslinius projektus.
Narių bendradarbiavimas, mokymas prisidės prie kvalifikacijos ir kompetencijos tobulėjimo. Siekiama: sukurti asociaciją, vienijančią projekto dalyvius; atstovauti jų interesams nacionalinėse, tarptautinėse organizacijose; sukurti onkologijos info portalą nariams bei visuomenei; skatinti bendrą narių mokslinę veiklą tarpt. mokslo programose (COST, 7BP, kt.), organizuoti specializuotus renginius, skleisti viešą info medžiagą, ugdyti mokslininkų ir tyrėjų organizacijų narių bendruosius gebėjimus, kurie leistų įsitraukti į tarpt. mokslo programas, didintų mobilumą. Tikslinė grupė – onkologijos ir su ja susijusių sričių mokslininkų ir tyrėjų organizacijų nariai. Šis bendradarbiavimas sukurs sinergiją ir prisidės prie 2007-2013 m. programų „Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmai“ 3 prioriteto „Tyrėjų gebėjimų stiprinimas“, „Ekonomikos augimo veiksmai“ 1 prioriteto „Ūkio konkurencingumui ir ekonomikos augimui skirti MTTP“ ir 3 prioriteto „Informacinė visuomenė visiems“ įgyvendinimo.

Projektą administruojantis personalas:

  • Projekto vadovas Ernestas Janulionis
  • Projekto finansininkas Birutė Alkinaitė
  • Projekto viešųjų pirkimų organizatorius-juristas Vaidas Milius
  • Projekto koordinatorius Dalia Akranavičiūtė
  • Projekto administratorius Inga Jankūnienė.

Kontaktai:
Tel. (8 5) 2 374 336, (8 5) 2786816
El. paštas: dalia.akranaviciute@vuoi.lt, inga.jankuniene@vuoi.lt

.......................................................................................................................................................... 

Š. m. rugsėjo 11-14 d. Lietuvos spindulinės terapijos sąjungos nariai Ernestas Janulionis ir Romualdas Griškevičius dalyvavo Ispanijoje vykusiame „ESTRO 29“ metiniame suvažiavime.

Šios komandiruotės metu buvo užmegzti ryšiai su įvairių šalių nacionalinių draugijų atstovais. Dalyvauta bendruose suvažiavimo posėdžiuose, diskutuota su kolegomis apie tarptautinio bendradarbiavimo galimybes.

Dalyvavimas renginyje yra viena iš Europos socialinio fondo finansuojamo projekto  „Onkologijos ir su ja susijusių sričių asociacijų MTTP tematinio tinklo kūrimas ir jų veiklos stiprinimas“ (Nr. SFMIS Nr. VP1-3.1-ŠMM-05-K-01-012), skirto mokslininkų ir tyrėjų bendradarbiavimo stiprinimui ir koordinavimui, veiklų.

 ........................................................................................................................................................

Š. m. rugsėjo 18-25 d. Lietuvos spindulinės terapijos sąjungos nariai Ernestas Janulionis, Vydmantas Atkočius ir Eduardas Aleknavičius lankėsi Austrijoje Zalcburgo Radioterapijos ir onkologijos institute.
Komandiruotės metu buvo atnaujinti kontaktai su Zalcburgo Radioterapijos ir onkologijos institutu, susipažinta su šiuolaikine spindulinės terapijos aparatūra, esančia institute, aptartos bendradarbiavimo galimybės bendrų protokolų rašyme. Taip pat aptartas galimas bendradarbiavimas projektų rašyme Europos Sąjungos erdvėje.
Ypatingai įdomu buvo aplankyti PET diagnostikos centrą, kuris įkurtas šalia spindulinės terapijos patalpų, nes 80-90 % PET tiriamų ligonių gauna spindulinį gydymą ir PET duomenys būtinai naudojami nustatant apšvitos tūrius, ypač vietinio ir regioninio išplitimo. Radiofarmpreparatai vežami automobiliu (vieną-du kartus dienoje) iš Linco t.y. apie 100 km atstumas. Per dieną tiria 15-20 ligonių.
Intraoperacinės elektronų spindulinės terapijos įranga ir patalpos padarė labai didelį įspūdį, apie 150 m2 plote įrengtas greitintuvas, priešoperacinė ir operacinė, fizikų darbo vieta ir pultinė.
Vaizdais valdomą spindulinę terapiją ir jos technologijos taikymą lemia galinga ir profesionali medicinos fizikų komanda, daranti ir mokslą šioje kryptyje (technologinės krypties).

Labai naudinga pasirodė IT įranga leidžianti vedėjui kabinete ar pasitarimų salėje gauti visus kiekvieno gydymo ligonio vaizdus: diagnostinius, planavimo, verifikacinius ir kt. Tai leidžia operatyviai ir objektyviai aptarti ligonius, gydymo strategiją ir taktiką, gydymo tikslumo laidavimą, padaryti sprendimus, keičiant metodiką ar taktiką. Tai labai naudinga ir jaunųjų radioterapeutų praktinio mokymosi prasme.

.........................................................................................................................................................




© Lietuvos spindulinės terapijos sąjunga 2010